Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karga ile leylek ,dostluk ,ogretmene oyun

Karga ile leylek ,dostluk ,ogretmene oyun Empty Karga ile leylek ,dostluk ,ogretmene oyun

Mesaj  Admin 28/2/2008, 22:01

Bir gün, bir bilge, kendi türleriyle uçmayı reddeden iki ayrı cins kuşa rastlar yol kenarında. Hayli merak eder bu iki farklı yaratığın nasıl olup da kendi aileleriyle, ait oldukları yerlerde yaşamak istemediklerini, nasıl olup da bir ´yabancı´yı kendi kardeşlerine yeğlediklerini. Biri karga, biri leylek...
... O kadar farklıdır ki kuşlar ihtimal veremez birbirlerini sevdiklerine, türdeşleriyle değil de birbirleriyle uçmayı yeğlediklerine. Öyle ya, karga dediğin kargalarla uçmalıdır, leylek dediğinse leyleklerle. Yaklaşır ve merakla inceler kuşları. Ta ki her ikisinin de topal olduğunu keşfedinceye kadar.
O zaman anlar ki, birlikte kaçar, birlikte uçar, birlikte yaşarlar beklenenlerin yanında tutunamayanlar.O zaman anlar ki, sahip oldukları değil, sahip olmadıklarıdır kimilerini birbirlerine yakın kılan. Topal kuşlar birbirlerinin ´arıza´larını bilir ve sömürmek ya da örtmek yerine kabullenirler öylesine.
En sahici dostluklar ortak varlıklar üzerine değil, ortak yoksunluklar üzerine kurulanlardır. Aynı şekilde zengin, aynı şekilde mesut olanların ortak paydaları sabun köpüğü gibidir uçar, söner. Ortak acı, ortak hüzün, ortak pürüzdür esas yakınlaştıran,yaklaştıran...

DOSTLUK
Adı Fleming ’ di ve fakir bir çiftçiydi. Ailesi için para kazanma çabasında olduğu bir gün, yakındaki bataklıktan gelen , yardım isteyen bir ağlama duydu.
Aletlerini yere düşürdü ve bataklığa koştu. Orada, beline kadar ıslak ve siyah hayvan dışkıları içinde batmakta olan bir çocuk buldu, ağlıyordu ve kendini kurtarmak için çaba sarfediyordu.
Çiftçi Fleming , yavaş ve korkunç bir ölüme gitmekte olan çocuğu kurtardı. Ertesi gün çiftliğe çok güzel bir araba geldi. Seçkin bir şekilde giyinmiş soylu bir kişi arabadan çıktı ve kendisini Çiftçi Fleming ’ in yardım etmiş olduğu çocuğun babası olarak tanıttı.
Soylu adam “ Ben bunun karşılığını vermek istiyorum", dedi. “ Siz benim oğlumun hayatını kurtardınız.". Fakir çiftçi ‘ Hayır, yaptığım için bir ödeme kabul edemem ’ diye yanıtladı. O anda , kulübenin kapısında çiftçinin oğlu göründü. “ Sizin oğlunuz mu ?" diye sordu soylu adam. Çiftçi , gururlu bir şekilde “ Evet", diye yanıtladı.‘ Size bir anlaşma yapmayı öneriyorum. Oğlunuza, oğlumun yararlanacağı aynı seviyede bir eğitim sağlamama izin verin. Eğer oğlunuz babasına benziyorsa, ikimizin de gurur duyacağı bir insana dönüşünceye kadar gelişeceğinden şüphe duymuyorum. ’
Ve çiftçi kabul etti. Çiftçi Fleming ’ in oğlu zamanının en iyi okullarına gitti ve Londra St. Mary Hastanesi Tıp Okulunu bitirdi.
Kendini tüm dünyada Dr. Alexander Fleming adıyla tanıtıncaya kadar durmadı; Penisilinin kaşifi.
Nos guía Yıllar sonra, aynı soylu adamın bataklıktan kurtarılmış oğlu, zatürre (Pnömoni) hastalığına tutuldu.Bu kez onun hayatını kim kurtardı ?... Penisilin. Soylunun adı nedir? Sir Randolph Churchill. Oğlunun adı nedir? ! Sir Winston Churchill.
Birisi bir seferinde söylemişti: Giden, Geri döner.
Paraya ihtiyacın yokmuş gibi çalış.Asla yaralı oolmamışsın gibi sew.Kimse sana bakmıyormmuş gib dans et .Kimse dinlemiyormuş gibi şarkı söyle. Cennet dünyadaymış gibi yaşa.
OGRETMENE OYUN
merhaba akdaşlar,
bu anlatacalarım benim lisede başımdn geçen bir olay.bunu sizlerle paylamk istiyorumm.
lisede okurken özenti ile içtiğimiz sigaraya öğretemnlerimiz savaş açmıştı.bizlere göz açtırmıyolardı.
tuvaletlr her zaman gözetim altındaydı.biz dört munzur arkdaşata aklımızca bize gıcıklık yapan
o öğretmene oyun yapcazz.anlaştık.vc de nöbet tutmaya sırayla, aslında sigara içen yok sırayla birimz dışarıda nöbet tutmuş gibi sağa sol abakınıyo nöbetçi değiştiryoo..tabiki sigara içmek falan yok numaradan.
neyse o oyun hazırladığımız öğretmen tabiki hemen düştü.nöbetde diğer arkdaş, hemen onu vede bizleri
sırya dizdi.hani bizler sigara içmiyozya..en başşta bizim arkdaşın ceket cebine elini atıyoo yarım sigara:))))anaaa diğerinin cebine el attı çakmak babayı yedik.oyun edecez diye hepimiz oyuna geldik kendi
elimizle.hepimiz iyi bir dayak yemiştik o günn.ama o sigara çıkan arkadş ın söyledikleri ,lan akkşam
o kadar aradım o sigarayı bulamadıydım içmek için hoca nerden buldu nasıl oldu anlamadımm.o d a bizler iy bir ders olduu..
şimdi sigara içmiiyorum içen arkadaşlarda lütfen içmesin kendimiizi öldürmeyelimmm......eyvaaaah
Admin
Admin
administrators
administrators

resim : Karga ile leylek ,dostluk ,ogretmene oyun 0310
admin : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

http://basagactan-gurbete.forumaction.net